* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
Barometr Transferowy
Przychodzą

- K.Śmiałowski [Wznowienie]
- M.Paszkowski [Roztocznik,wyp]
- O.Majbroda [Zmigród, wypoż.]
- O.Trzepacz [Żmigród, wypoż.]
- F.Januszczak [Wisła P., wypoż.]
- M.Tomaszewski [Wisła P., wyp.]
- K.Majchrowski [Kluczbork]

Odchodzą

- Paweł Juźwik
- Maciej Łowiecki
- Michał Skaskiewicz
- Bartosz Tomkiewicz
- Jakub Bolisęga
- Kamil Lechocki
- Marcin Buryło
- Maciej Aleksiuk

Ostatnie Video!
Wszystkie Gole 2018


Ślęza - Lechia 2:1


Lechia - Zdzieszowice 1:2


Polkowice - Lechia 3:1


Lechia - Radzionków 1:322.01.2019 23:50:57 - Autor: Łukasz Bienias

Zimowy raport numer trzy

Pierwszy zespół rozpoczął trzeci tydzień przygotowań. Po ogromnych turbulencjach personalnych w pierwszym okresie i szeregu rezygnacji z gry w rundzie wiosennej, pojawiają się pierwsze przejaśnienia. Choć konkretów transferowych "DO" nadal brak, to jednak jest kilka nazwisk, które w rundzie rewanżowej raczej zobaczymy w naszej drużynie [...]


Od ostatniego raportu minął tydzień. Można rzec, iż informacja o fatalnej frekwencji na początku poprzedniego tygodnia podziałała mobilizująco szczególnie na pretendentów do gry w III lidze, którzy widząc swoją szansę na grę na tym poziomie, sami zaczęli zgłaszać się do trenera Soczewskiego, biorąc udział w treningach. Wśród nich pojawił się między innymi Oskar Trzepacz, napastnik Piasta Żmigród, który od swojego klubu dostał w zimie wolną rękę w poszukiwaniu klubu, nie prezentując się okazale w minionej rundzie (zdobył tylko 1 bramkę w III lidze). Dołączył on tym samym do swojego kolegi klubowego z poprzedniego sezonu, również Oskara, tyle, że Majbrody, który w przerwie letniej 2018 również dostał od Piasta Żmigród pozwolenie na szukanie nowego klubu. Padło na IV-ligowy MKP Wołów, w którym zagrał ostatnią rundę. Obaj zawodnicy są na dobrej drodze do dołączenia do Lechii i choć papierowo transfery wypożyczenia do czerwca jeszcze nie są sfinalizowane, to oba kluby doszły do porozumienia w sprawach kosztów wypożyczeń i dwaj ofensywni zawodnicy dołączą do zespołu.

W dobie tak wielu odejść i ponurych informacji, które dotyczyły naszej drużyny w tym roku, te są wyraźnie jasne i pozytywne. Dołączyć do tego można powrót do drużyny Kamila Śmiałowskiego, zawodnik cały czas z krótką przerwą, trenuje i pokazuje trenerowi Soczewskiemu, że stara się powrócić do optymalnej dyspozycji. Zawodnik już przeniósł się z Walimia do Dzierżoniowa i wiosnę spędzi w macierzystym klubie. Zatem co ze względów wydolnościowych nie udało się latem, powinno zaskoczyć teraz. W dzisiejszej, trwającej 90 minut treningowej grze wewnętrznej "Śmiały" zdobył bramkę i zaliczył asystę. Czy Śmiałowski będzie gotowy już na pierwsze ligowe potyczki w marcu ? Jeżeli sumiennie przepracuje pozostały okres, wydaje się, że tak, a wtedy będziemy mogli mówić o wzmocnieniu kadry zespołu.

Kolejnym graczem z A-klasy, który dojdzie wiosną do zespołu, będzie Mariusz Paszkowski, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Ostatnio pełniący rolę grającego trenera LKSu Roztocznik, wiosną skupi się jedynie na odbudowaniu motoryki i formy, a dzięki swojemu doświadczeniu będzie mógł pomóc w walce o utrzymianie. W naszym barometrze transferowym zamieszczony zostanie, podobnie jak pozostali, gdy tylko zostanie zatwierdzony przez związek do gry.

Z testów w Łodzi i Tarnobrzegu wrócili odpowiednio Orzechowski i Szukiełowicz. Pierwszy z nich spodobał się trenerom Widzewa i niewykluczone, że Michał przeniesie się do II-ligowca. Wieść jednak niesie, że nastąpi to latem, a nie teraz. Podobnie sprawa ma się z Szukiełowiczem, który o ile nie otrzyma innego zaproszenia, wiosną powinien nadal bronić naszych barw. To kolejne pozytywne informacje mijającego tygodnia. Pamiętajmy jednak, że najgorętszym okresem zmian barw klubowych jest jednak luty, gdy zaczynają się już poważne sparingi i wszystko może się nadal powywracać. Zarówno w jedną, jak i drugą stronę.

Z pierwszą drużyną nadal trenuje czterech juniorów : Wajda, Rudnicki, Ziółkowski i Chlipała, co jest jednak dużym problemem dla trenera juniorów starszych, który swoje zajęcia przeniósł na Orlika, a zespół trenuje w kilkuosobowym zestawieniu.

Oprócz tego, jak już wspominałem wyżej, udział w zajęciach bierze często kilku świeżych zawodników. Wśród nich przewijają się głównie gracze z niższych lig oraz Ukraińcy, których na naszym terenie jest szczególnie dużo, nie tylko na rynku pracy, ale także rynku sportowym. Ostateczne decyzje o przydatności podejmie jak zawsze trener Soczewski. Na razie trzeba w spokoju oczekiwać pierwszych gier kontrolnych, w których będziemy widzieli jak zespół przepracował styczeń i gdzie jeszcze widoczne są braki.
LechiaTV
       
LOSOWE ZDJĘCIE
ksk09
Następny mecz
III Liga Grupa 3
XVIII Kolejka

09.03.2019 - Godz:13:00
Tabela
Poz.KlubMeczePkt.
1.Polkowice1743
2.Zagłębie II1738
3.Ślęza Wrocław1734
4.Gwarek1730
5.Pniówek1729
6.Rekord B-B1727
7.Górnik II1725
8.Żmigród1725
9.Zdzieszowice1724
10.Miedź II1723
11.Radzionków1722
12.Stal Brzeg1720
13.Gać1718
14.Kluczbork1717
15.Warta Gorzów1716
16.Głuszyna1714
17.* LECHIA *1711
18.Stilon1711
Poprzedni mecz
III Liga Grupa 3
XVII Kolejka

24.11.2018 - Godz:13:00
URODZINY
Dziś urodziny obchodzą:
Dolnośląska Liga JS
Poz.KlubMeczePkt.
1.Miedź JS1336
2.Chrobry JS1334
3.Śląsk JS1328
4.Academy JS1323
5.* LECHIA JS *1323
Dolnośląska Liga JM
Poz.KlubMeczePkt.
1.Polkowice JM1432
2.Parasol JM1429
3.Śląsk II JM1428
4.Miedź II JM1424
5.Jawor JM1418
Partnerzy !III Liga na Facebook