* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
Barometr Transferowy
Przychodzą

- K.Śmiałowski [Wznowienie]
- M.Paszkowski [Roztocznik,wyp]
- O.Majbroda [Zmigród, wypoż.]
- O.Trzepacz [Żmigród, wypoż.]
- F.Januszczak [Wisła P., wypoż.]
- M.Tomaszewski [Wisła P., wyp.]
- K.Majchrowski [Kluczbork]

Odchodzą

- Paweł Juźwik
- Maciej Łowiecki
- Michał Skaskiewicz
- Bartosz Tomkiewicz
- Jakub Bolisęga
- Kamil Lechocki
- Marcin Buryło
- Maciej Aleksiuk

Ostatnie Video!
Wszystkie Gole 2018


Ślęza - Lechia 2:1


Lechia - Zdzieszowice 1:2


Polkowice - Lechia 3:1


Lechia - Radzionków 1:307.10.2018 20:33:50 - Autor: Łukasz Bienias

XI Kolejka Statystycznie

Jedenasta kolejka przyniosła nam w zasadzie tylko jedną niespodziankę. Mecz u siebie z MKS'em Kluczbork przegrał Gwarek Tarnowskie Góry, pozostałe mecze zakończyły się raczej zgodnie z przewidywaniami. W sumie strzelono 28 goli (~3,11 na mecz), sześć razy wygrali gospodarze, trzy razy goście. Tym razem obyło się bez remisów. Na trybunach zasiadło zaledwie 1610 widzów (~179 na mecz). Sędziowie pokazali 39 żółtych i 3 czerwone kartki [...]

Co ciekawe jednak, jedno spotkanie zostało zakończone bez żadnych kartek (Miedź II - Stilon). Najwięcej napomnień rozdał Sławomir Smaczny we Wrocławiu, gdzie zawodnicy ujrzeli 9 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

Mamy w lidze kolejnych debiutantów. Po raz pierwszy na tym poziomie zagrali : Rafał Adamski (Rocznik 2001, Miedź II Legnica) - który jest wychowankiem Lechii (rok temu przeszedł na zasadzie transferu definitywnego), Kamil Szubertowski ('97 , Stal Brzeg), Adrian Paradowski ('2000, Warta Gorzów), Adam Ryczkowski ('97 Górnik II Zabrze). W tym miejscu warto zaznaczyć, że po dwóch latach przerwy gry w naszej III lidze, w sobotę w barwach zabrzańskich rezerw wystąpił Łukasz Wolsztyński i od razu zdobył bramkę. Natomiast jeszcze dłuższy rozbrat z III ligą miał Artur Siemaszko z rezerw Zagłębia Lubin, który również w ostatniej kolejce wszedł z ławki, ale debiut w III lidze ma już dawno za sobą.

Tym razem najlepsi strzelcy ligowi w zastoju. Stawce nadal samotnie przewodzi Mariusz Szuszkiewicz z Górnika Polkowice, zdobywca dziewięciu goli. Na jedną bramkę różnicy doskoczył Damian Hilbrycht z Rekordu Bielsko-Biała, a na trzecim miejscu ex-equo Rafał Adamek z Pnióweka oraz Robert Wojsyk z Ruchu Radzionków. W minionej kolejce zanotowano dawno nie widziane trafienie samobójcze, które zaliczył Krzysztof Kaczmarczyk ze Stilonu Gorzów. Padło też kilka goli z rzutów karnych. Jednego z nich zdobył Mateusz Jaros z Piasta Żmigród, dla którego było to trzecie takie trafienie w tym sezonie. W tej mini klasyfikacji przewodzą jednak Dominik Wejerowski z Foto-Higieny oraz Marcin Buryło z Lechii - obaj trafili z 11 metrów po cztery razy.


Kolorowy mecz we Wrocławiu zepchnął Ślęzę z podium w klasyfikacji Fair-Play i nastąpiły tutaj dość ciekawe zmiany. Obecnie pierwsze miejsce zajmuje beniaminek z Radzionkowa (20 punktów). Na drugim końcu zestawienia już od kilku dobrych kolejek znajduje się Górnik II Zabrze (36 pkt), choć po sobotnim pojedynku bardzo mocno zbliżyła się do niego brzeska Stal (33pkt). Będąc przy kartkach można wskazać pewną ciekawostkę. Po jedenastu kolejkach zostało już tylko pięć drużyn, których zawodnicy nie musieli wcześniej schodzić z placu gry, czyli tacy, którzy nie ujrzeli czerwonej kartki. Są to : Stilon Gorzów, Zagłębie II Lubin, Górnik Polkowice, Rekord Bielsko-Biała oraz Gwarek Tarnowski Góry.

Tym razem trzech zawodników (Muszyński-Ślęza, Biedrzycki-Górnik II i Lipiński-Stal Brzeg) ujrzało czerwone kartki i 39 zawodników musiało przyjąć napomnienie koloru żółtego. Co ciekawe kartkę ujrzał także zawodnik, nie będący na boisku, okazał się nim Amin Stitou z brzeskiej Stali. Liczba pokazanych kartoników oscyluje wokół średniej, więc większych emocji nie wzbudza. Sporo kartek padło w meczu Ślęza - Foto-Higiena (sędziował Sławomir Smaczny) i doszło do jednej dużej kontrowersji w Brzegu, co do której gospodarze mają duże rozgoryczenie, a po której padł zwycięski gol dla rywali w 96 minucie spotkania - zobacz video.

Po jedenastej kolejce nadal nie mamy arbitra, który poprowadziłby pięć spotkań. Największą ilością "gwizdanych" pojedynków jest liczba 4 i rozjemców z taką ilością meczów mamy aż piętnastu, więc należy się spodziewać, że w następnej kolejce "obsadowiec" zmieni tę sytuację. Jeżeli skupimy się na może nie najważniejszej, ale dość ciekawej i prowadzonej przeze mnie statystyce ilości pokazywanych kartek, widzimy, że nadal na pierwszym miejscu pod tym kątem jest Piotr Szypuła (33 pkt), za nim Paweł Dziopak (28 pkt) i Leszek Lewandowski (27 pkt) - wszyscy trzej reprezentujący okręg górnośląski. Poniżej link także do tej klasyfikacji.

Choć jedenasta kolejka przywiodła na trybuny ponownie niższą liczbę widzów, niż na kolejkę wcześniejszą, to jednak nie była to najsłabsza seria z dotychczas rozegranych. Oczywiście nie ma co się cieszyć, bowiem 1610 widzów na dziewięciu stadionach to wynik bardzo słaby, dający średnią na poziomie 179 widzów na mecz, co z kolei nijak się ma do i tak kiepskiej średniej sezonowej, wynoszącej 243 osoby na spotkanie. Trudno jednak o wysokie frewkencje, gdy w zestawieniu udział biorą rezerwy klubów ekstraklasowych, ale także na meczach niektórych drużyn z dołu tabeli wyniki są zdecydowanie niższe, aniżeli chociażby w poprzednich sezonach. Ciekawe jak w najbliższym czasie zachowają się fani piłki w Brzegu, którzy najliczniej chodzą na mecze swojej drużyny. Ich zespół okupuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, a podczas sobotniego pojedynku dochodziło do zgrzytów na linii kibice-zawodnicy. W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać, bowiem sumarycznie w Brzegu pojawiło się do tej pory najwięcej kibiców (2370 osób), natomiast najwyższą średnią widzów ma MKS Kluczbork (525), na co mocno wpłynęły głównie derby z Agroplonem Głuszyna. Na drugim końcu zestawienia mały ruch do góry zaliczył Górnik II Zabrze, który ostatnio rozgrywał dwa mecze pod rząd na "własnym" stadionie (zabrzańska ekipa gra na obiekcie Sparty Mikulczyce), które można potraktować jako derbowe (z Gwarkiem i Ruchem Radzionków). Ostatnie miejsce w klasyfikacji frekwencyjnej okupują rezerwy legnickiej Miedzi, na której meczu pojawiło się pamiętne 26 osób (pojdynek ze Stalą Brzeg).

LechiaTV
       
LOSOWE ZDJĘCIE
Lechia12sierr2017056
Następny mecz
III Liga Grupa 3
XVIII Kolejka

09.03.2019 - Godz:13:00
Tabela
Poz.KlubMeczePkt.
1.Polkowice1743
2.Zagłębie II1738
3.Ślęza Wrocław1734
4.Gwarek1730
5.Pniówek1729
6.Rekord B-B1727
7.Górnik II1725
8.Żmigród1725
9.Zdzieszowice1724
10.Miedź II1723
11.Radzionków1722
12.Stal Brzeg1720
13.Gać1718
14.Kluczbork1717
15.Warta Gorzów1716
16.Głuszyna1714
17.* LECHIA *1711
18.Stilon1711
Poprzedni mecz
III Liga Grupa 3
XVII Kolejka

24.11.2018 - Godz:13:00
URODZINY
Dolnośląska Liga JS
Poz.KlubMeczePkt.
1.Miedź JS1336
2.Chrobry JS1334
3.Śląsk JS1328
4.Academy JS1323
5.* LECHIA JS *1323
Dolnośląska Liga JM
Poz.KlubMeczePkt.
1.Polkowice JM1432
2.Parasol JM1429
3.Śląsk II JM1428
4.Miedź II JM1424
5.Jawor JM1418
Partnerzy !III Liga na Facebook