17.11 Zdzieszowice (D)
24.11 Ślęza (W)
07.05.2018 10:46:46 - Autor: W47

Wysoka wygrana z outsiderem

Po serii porażek juniorzy starsi odbili sobie niepowodzenia i wysoko ograli ostatnią drużynę w tabeli - Widawę Kiełczów 8:1, a łupem bramkowym podzielili się : Kacper Wasilewski 3, Dawid Ziółkowski 3, Maciej Gacek i Jakub Chlipała 1. Spotkanie było jednostronne, goście zdobyli gola w końcówce spotkania, gdy wynik był już ustalony. Hat-trickami popisali się "Gruby" i nie trafiający od dawna "Zioło" [...]

W przekroju całego meczu trójkolorowi byli lepiej zorganizowani i zasłużenie pokonali rywali. Widawa jednak z pewnością nie była aż tak słabszym rywalem, jak wskazuje na to końcowy wynik. Od początku meczu inicjatywę przejęli zawodnicy Marcina Raka i zaczęli trafiać do siatki. Najpierw po ładnej akcji prawą stroną Morawskiego głową strzelił Wasilewski, na 2:0 z jedenastu metrów trafił ponownie Wasilewski. Dwa szybko strzelone gole uśpiły nasz zespół i przez 10 minut swoje grali goście i w 32 minucie stanęli przed szansą zmniejszenia wyniku meczu, ale 100% sytuacji nie wykorzystał jeden z zawodników Widawy. Później rywale mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale ponownie nie wykazali wiele zimnej krwi w polu karnym. W końcówce pierwszej połowy na 3:0 podwyższył Maciek Gacek, uderzając z dystansu. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem naszego zespołu i dobrymi widokami na drugą część spotkania.

W drugiej połowie trójkolorowym grało się zdecydowanie łatwiej, mając wynik kontrolowali przebieg spotkania. Najpierw bramkarza Widawy pokonał Ziółkowski, a na 5:0 w 55 minucie ładnym technicznym podcięciem podwyższył ponownie Wasilewski, kompletując w ten sposób hat-tricka. Pięć minut później pewnym egzekutorem drugiej w tym meczu jedenastki był Jakub Chlipała. Spotkanie straciło na jakości w dalszym swoim biegu, a bramki pojawiły się w samej końcówce, kiedy to Ziółkowski pozazdrościł koledze z drużyny i jeszcze dwa razy pokonał golkipera gości, także komponując w ten sposób hat-tricka. Kiełczowianie odpowiedzieli w 87 minucie honorowym, ładnym trafieniem autorstwa Patryka Orła.

Wilk - Morawski, Sztuka (65' Chicheł), Stawiarz (46' Muszyński), Drąg, Aksamit, Gacek, K.Wasilewski (60' Wilkoszyński), Terpiłowski (43' Rudnicki), Ziółkowski, Chlipała

1:0 K.Wasilewski (18'), 2:0 K.Wasilewski (28' karny), 3:0 Gacek (43'), 4:0 Ziółkowski (53'), 5:0 K.Wasilewski (55'), 6:0 Chlipała (61'), 7:0 Ziółkowski (85'), 7:1 Orzeł (86'), 8:1 Ziółkowski (87')