* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
08.04.2018 14:51:12 - Autor: Łukasz Bienias

Wysoka wygrana JM ze Świdnicą [10 foto]

Podopieczni Mariusza Gronczyńskiego zrewanżowali się zielono-białym za przedsezonową, sparingową porażkę i wysoko dziś pokonali rywali 5:2 po bramkach Bartka Górskiego, Łukasza Móla, Ernesta Terpiłowskiego i Krystiana Bełtowskiego. Dzięki wygranej drużyna opuściła przedostatnie miejsce w tabeli II Wojewódzkiej Ligi Juniora Młodszego. Szerzej, wyniki i fotki w rozwinięciu [...]

Nasza drużyna dość szybko za sprawą Łukasza Móla objęła prowadzenie, czym ustawiła sobie spotkanie. Nerwowość w nasze poczynania wdała się w 25 minucie, gdy po faulu w polu karnym arbiter podyktował rzut karny, pewnie wykonany przez Krakowskiego. Jednak odpowiedź trójkolorowych była błyskawiczna. Ernest Terpiłowski, który wczoraj jeszcze rozegrał kwadrans w III lidze, ponownie wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie plasowanym uderzeniem obok bramkarza. Dzierżoniowianie posiadali optyczną przewagę, a różnicę robił wspomniany właśnie Terpiłowski, którego piłka słucha się jak mało kogo. Jednak do przerwy nie udało się już pokonać golkipera gości. Dziesięć minut po rozpoczęciu bardzo dobrze w polu karnym zachował się Górski i podwyższył na 3:1, a z gości wyraźnie uszło powietrze. Nasz zespół kontrolował przebieg meczu i gdy wprowadzony 30 sekund wcześniej Bełtowski podwyższył na 4:1 stało się jasne, że tego meczu nie przegra. Piątego gola dołożył Górski, a przyjezdni za sprawą Krakowskiego w doliczonym czasie gry zmniejszyli rozmiary porażki na 2:5. Brawo chłopaki.

Łuczak - Szczepański (63' Chmielowiec), K.Hanusiewicz, Nawrot, Sobczyński, Terpiłowski (41' Kotus), Siwiński, Górski, Kazek, M.Hanusiewicz (72' Bełtowski), Mól

1:0 Mól 11', 1:1 Krakowski 25', 2:1 Terpiłowski 29', 3:1 Górski 51', 4:1 Bełtowski 73', 5:1 Górski 77', 5:2 Krakowski 80'