FINAŁ PP
Sokół - Lechia 0:4

07.05.2018 15:21:31 - Autor: W47

Wysoka porażka w Polkowicach [53 foto]

Nie powtórzyli Lechici znakomitego wyniku z półfinału dolnośląskiego pucharu, gdzie tydzień wcześniej pokonali KS Polkowice 3:2. Tym razem na boisku gości w ramach XXVII kolejki trójkolorowi polegli aż 0:4, tracąc wszystkie bramki w pierwszej połowie. O wyniku zadecydowały katastrofalne błędy indywidualne w obronie, z których należy wyciągnąć nauczkę [...]

Polkowiczanie w meczu z Lechią chcieli się zrehabilitować za pucharową porażkę w Dzierżoniowie. Już w pierwszej akcji Maciej Bancewicz nie dał żadnych szans golkiperowi przyjezdnych i w 26 sek. było 1:0 dla KGHM ZANAM Polkowice. 10 min. później popularny „Bancu” po raz drugi umieścił futbolówkę w bramce Lechii. Przewaga polkowiczan nie podlegała dyskusji, a podopieczni trenera Enkeleida Dobi co kilka minut stwarzali zagrożenie pod bramką przyjezdnych. W 37 min. strzałem z dystansu Piotr zdobył 3-ciego gola dla zielono-czarnych. Tuż przed przerwą padł kolejny gol dla KGHM ZANAM Polkowice. Piotr Azikiewicz dorzucił piłkę z rzutu rożnego a Mariusz Szuszkiewicz uderzeniem głową zdobył kolejną bramkę. Do przerwy polkowiczanie prowadzili 4:0 i praktycznie było po meczu. W drugiej odsłonie nadal ton grze nadawali gospodarze jednak więcej bramek nie padło. Dzięki wygranej KGHM ZANAM Polkowice przynajmniej na chwilę ponownie zagościł na fotelu lidera.
Relacja : kspolkowice.pl

Spaleniak - Korkuś, Barski, Słonecki, Lechocki (62' Smutek), Tomaszewski (68' Brzezicki), Paszkowski, Pietkiewicz, Borowy (81' Muszyński), Szydziak (80' Terpiłowski), Niedojad

Primel – Magdziak, Kowalski-Haberek, Konefał, Ziemniak, Bancewicz (75' Kobiela), Szuszkiewicz, Karmelita (69' Galas), Azikiewicz (67' Nowacki), Ostrowski, Fryzowicz (80' Surożyński)

1:0 Bancewicz (1'), 2:0 Bancewicz (10'), 3:0 Azikiewicz (37'), 4:0 Szuszkiewicz (45'+)
Lechocki (Lechia) - Karmelita, Azikiewicz, Magdziak (Polkowice)