* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
17.11.2018 15:23:30 - Autor: Łukasz Bienias

Wygrana JS

Udanie zakończyli rundę jesienną juniorzy starsi, którzy pokonali Ślęzę Wrocław 5:2 (2:0) po dwóch golach Rudnickiego, Bełtowskiego, Kaczmarka i Ziółkowskiego. Ładny dla oka mecz okraszony siedmioma golami zakończył się w nieprzyjemny sposób, kiedy to doszło do zamieszania i rękoczynów między zawodnikami. Szerzej o meczu i wyniki w rozwinięciu [...]

Ci, którzy pofatygowali się dzisiaj na dzierżoniowski OSiR oprócz zmarznięcia, mogli obejrzeć bardzo dobry mecz w wykonaniu juniorów starszych Lechii i Ślęzy. W spotkaniu dużo się działo, padło w sumie siedem bramek i nie brakowało emocji, niestety po meczu także tych negatywnych. W pierwszej połowie dwie "setki" zmarnował Ziółkowski, jedną kapitalną okazję dla gości wybronił Wajda. Będący ostatnio w dobrej formie Rudnicki po raz pierwszy pokonał bramkarza gości przy jego niezdecydowaniu w 23 minucie, gdy trafił już do pustej bramki. Drugie trafienie tuż przed przerwą było niezwykłej urody. Futbolówka "siadła" Maćkowi i uderzenie skrzydłowego Lechii przelobowało golkipera gości. Strzał a'la "spadający liść" mógł się naprawdę podobać. Do przerwy prowadziliśmy więc 2:0.

Po przerwie działo się jeszcze więcej. Do frontalnego ataku i odrabiania strat ruszyli goście i było gorąco. Jednak nadziali się na jedną z kontr, którą strzałem do pustej bramki wykończył Bełtowski. Trzybramkowe prowadzenie uśpiło naszą ekipę, bowiem krótko potem Ślęza po główce zdobyła swojego pierwszego gola, a za chwilę z rzutu karnego złapała kontakt. W ekipie juniorów Lechii zrobiło się nerwowo, jednak sytuację ostudził Kaczmarek, który minął dwóch rywali i podwyższył prowadzenie. Do końca meczu wielkiej piłki już nie oglądaliśmy. Typowe granie "na aferę" zakończyło się piątym golem dla naszego zespołu, a jego autorem Dawid Ziółkowski, który w końcu pokonał bramkarza gości.

Działo się też po końcowym gwizdku, kiedy to rozżaleni rywale szukali sprawiedliwości w niesportowy sposób, a jeden z nich uderzył głową w nos Hanusiewicza, z którego polała się krew. Momentalnie zawrzało pomiędzy zawodnikami obu drużyn i arbiter jeszcze po meczu rozdawał kartki. Czerwoną ujrzał atakujący zawodnik z Wrocławia. Sytuacja nie została tak szybko opanowana, bowiem zamieszanie trwało dobrych kilka minut, jednak ostatecznie nie doszło do eskalacji konfliktu.

Wajda (90' Grzejdziak) - M.Hanusiewicz, K.Hanusiewicz, F.Hanusiewicz, Sztuka, Nawrot (90' Kotus), Aksamit, Palimonka (50' Bełtowski), Ziółkowski, Rudnicki, Kaczmarek

1:0 Rudnicki, 2:0 Rudnicki, 3:0 Bełtowski, 4:2 Kaczmarek, 5:2 Ziółkowski