* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
26.05.2018 23:12:38 - Autor: Łukasz Bienias

Ważna wygrana JM

Bardzo istotne trzy punkty zgarnęli dziś juniorzy młodsi, którzy pokonali Łużyce Lubań 4:0 po dwóch golach Sobczyńskiego, Szczepańskiego i Górskiego. W pierwszej połowie nasz zespół był stroną dominującą, w drugiej oddał nieco pole gry rywalom i spotkanie się wyrównało, ale to Lechici trafili jeszcze raz do siatki. Wygrana może mieć kolosalne znaczenie w kontekście utrzymania ligi dolnośląskiej w tym sezonie [...]

Już na samym początku spotkania Siwiński ma okazję do zdobycia bramki, jednak w pojedynku sam na sam z bramkarzem trafia jedynie w boczną siatkę. Cztery minuty później w podobnej sytuacji znalazł się Sobczyński i swojej szansy nie zmarnował. Nie minęło dziesięć minut i podopieczni Mariusza Gronczyńskiego prowadzili już 2:0, gdy Szczepański zagrał w uliczkę do strzelca pierwszego gola, a ten podwyższył stan meczu. Przewaga naszej drużyny została udokumentowana jeszcze w 31 minucie, gdy Szczepański tym razem sam zdecydował się na uderzenie zza szesnastki, a piłka po jego strzale znalazła drogę do bramki.

W drugiej połowie chłopcy oddali pole gry i Łużyce miały zdecydowanie większą swobodę w grze, więcej rzutów wolnych i rożnych. Z naszej strony nie było już takiej zaciętości i rzadko zagrażaliśmy bramce rywali. Prowadząc wysoko nie było także sensu forsować tempa gry. W momentach gdy rywale zwalniali, nadarzały się jednak okazje na kontry. W 62 minucie rajd z piłką w swoim stylu wykonuje Siwiński, wykłada na siódmy metr do Górskiego, który jednak przenosi piłkę wysoko nad bramką. Pięć minut później dwójkowa akcja tych samych zawodników kończy się już powodzeniem. Górski z pięciu metrów pakuje piłkę do pustej bramki i ustala wynik meczu na 4:0 dla Lechii. Niestety kolegów dziś zawiódł bramkarz Michał Łuczak, który nie pojawił się na meczu, zastąpił go Rafał Wilk, który chwilę wcześniej rozgrywał cały mecz między słupkami w zespole juniora starszego.

Wilk (65' Grzejdziak) - Szczepański (65' Kotus), Sztuka (65' Chicheł), Mól, K.Hanusiewicz, Nawrot, Sobczyński, Górski, Siwiński, Kazek, M.Hanusiewicz (55' Kot)