* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród

[PP] Roztoka - Lechia 0:5

Lechia - Piast 1:2

10.10.2018 18:00:47 - Autor: Łukasz Bienias

Spokojny awans do półfinału [Foto + Video]

Gładką wygraną 5:0 (1:0) zakończył się przed chwilą ćwierćfinałowy mecz okręgowego pucharu w Roztoce. Lechici pokonali Granit po jednostronnym meczu, szczególnie w drugiej połowie, gdy na boisku pojawili się zawodnicy pierwszego zespołu. Bramki zdobyli dziś : Szydziak 2, Słonecki, Paszkowski i Orzechowski. Szerzej w rozwinięciu, galeria i wszystkie bramki video niebawem [...]

Mecz w Roztoce zgromadził bardzo liczną publiczność jak ma środek tygodnia. Do trzeciego zespołu ligi okręgowej przyjechała bowiem 3-ligowa Lechia Dzierżoniów i choć Lechici osłabieni dziś byli brakiem swoich trzech podstawowych zawodników Grześka Borowego Marcina bryły i Dominika Spaleniaka to w jednak dość łatwy sposób poradzili sobie z ćwierćfinałowym rywalem.

Od pierwszych minut przyjezdni narzucili swój styl gry i choć posiadali optyczną przewagę, momentami nawet sporą, to jednak nie potrafili przekuć tego w zdobycz bramkową. Gospodarze mądrze się bronili i rozbijali wszystkie ataki trójkolorowych, których większość sunęła w prawym skrzydłem, jednak za każdym razem były one niwelowane przez obrońców, którzy jeszcze w tej fazie meczu starali się podwajać i grali na dużym stopniu zaangażowania. Groźniejsze sytuacje z naszej strony działy się jednak po lewej flance, gdzie dwukrotnie rywala odstawił Terpiłowski, ale jego podaniom do środka pola karnego brakowało już dokładności. Jedną bardzo dynamiczną akcją wykazał się Patryk Paszkowski, który świetnie włączył się w akcję ofensywną, ale i ten atak nie przyniósł nam bramki. Gospodarze grali ambitnie, jednak widać było brak w ich zespole najbardziej rozpoznawalnego spośród wszystkich zawodników - Marcina Bałuta, w związku z czym Granit nie miał dziś z przodu argumentów. Na pierwszego gola musieliśmy czekać prawie do końca pierwszej połowy padł on po rzucie rożnym. Najpierw głową uderzał Tomkiewicz. W bramce za linią bramkową niefortunnie interweniował obrońca, który przeszkodził golkiperowi, a ten wyciągnął piłkę zza linii lub z niej tuż na przedpole, gdzie doskoczył Słonecki i upewnił arbitra o golu dla naszej drużyny mocnym uderzeniem z metra pod poprzeczkę. W doliczonym czasie gry swoją szansę na drugie trafienie zaprzepaścił Tomkiewicz, gdy wyszedł sam na sam i będąc już w dogodnej pozycji oraz mając przed sobą jedynie bramkarzach nie trafił czysto w piłkę i z okazji pozostały wspomnienia. Do przerwy prowadziliśmy skromnie 1:0, aczkolwiek zasłużenie. Lechici byli zespołem który dłużej utrzymywał się przy piłce i nadawał to grze, choś nie widać było różnicy klas, jakie dzielą oba zespoły.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się nominalni zawodnicy pierwszego zespołu : Szydziak, Orzechowski, Pietkiewicz i wracający po kontuzji Bolisęga, którzy zmienili głównie ofensywnych - Terpiłowskiego , Aleksiuka i Tomkiewicza oraz defensywnego Szukiełowicza. Zmiany wniosły wiele ożywienia w poczynania naszego zespołu głównie za sprawą dynamicznego Michała Orzechowskiego, który nakręcał akcje prawą stroną. Rozwój meczu ułatwił szybko zdobyty po przerwie gol, który wzbudził wiele kontrowersji, głównie na trybunach, z powodu domniemanej pozycji spalonej, jednak arbiter główny pan Michał Majchrzak bramkę słusznie uznał. Po chwili rozbici już mentalnie zawodnicy Granitu dopuścili do utraty trzeciego gola i było w zasadzie po meczu. Dalsza część spotkania przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Soczewskiego. Oglądaliśmy w zasadzie jednostronny pojedynek. Gospodarze w niektórych sytuacjach już nawet dokładnie nie bronili dostępu do swojej bramki, zostawiając bez krycia dwóch, a nawet trzech "trójkolorowych". Lechici zdobyli jeszcze dwie bramki a mogli tak naprawdę dwa razy więcej, jednak albo palili pozycje, albo zbyt nonszalancko podchodzili do wykończenia swoich okazji, jak na przykład Pietkiewicz, który będąc sam na sam próbował lobować golkipera Granitu, ale ten stał do końca i wyłapał strzał w rękawice. Mimo dużej przewagi naszego zespołu, zawodnicy trenera Ordy nie poddawali się i szukali swoich szans w nielicznych akcjach. Po jednej z nich trafili nawet w słupek, a w drugiej będący w doskonałej pozycji strzeleckiej zawodnik z Roztoki fatalnie spudłował . W ostatnich minutach meczu golkiper miejscowych Rafał Kretkowski kilkukrotnie wygrał pojedynki sam na sam, czym uchronił swój zespół przed jeszcze wyższą porażką.

Ostatecznie spotkanie kończy się wysoką wygraną trzecioligowca 5:0 i dzierżoniowianie po raz kolejny wypełniają swój obowiązek, będąc najwyżej rozstawionym zespołem rozgrywek pucharowych, meldują się w półfinale, w którym zagrają, ale już wiosną w Ząbkowicach Śląskich z Orłem.

Zobacz wszystkie gole

Skaskiewicz - Szukiełowicz (46' Pietkiewicz), Paszkowski, Słonecki, Korkuś, Łowiecki, Lechocki, Terpiłowski (46' Szydziak), Aleksiuk (46' Orzechowski), Brzezicki, Tomkiewicz (46' Bolisęga)

Wyjściowy Granitu :
Kretkowski - Radom, Jędryka, Litus, Danaj, Diduszko, Wojdyła, Lenio, Kulasa, Orda, Uhornicki
Ławka : Kołodyński, Szpilewski, Witka, Babiak, Reczyński, Pyda, Zawadzki

1:0 Słonecki (36'), 2:0 Szydziak (49'), 3:0 Paszkowski (51'), 4:0 Orzechowski (74'), 5:0 Szydziak (77')