* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród

[PP] Świd. Jun. - Lechia 2:7

Lechia - Gać 3:1

02.10.2018 17:52:17 - Autor: Łukasz Bienias

Spacer w Świdnicy [Video + Foto]

Lechici awansowali do ćwierćfinału okręgowych rozgrywek pucharowych pokonując w Świdnicy juniorów starszych Polonii-Stali 7:2 (4:0). Mecz miał jednostronny przebieg, potraktowany jako jednostka treningowa, w której oprócz Borowego i Skaskiewicza udział wzięli wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny. Bramki zdobyli dziś Bolisęga 4, Buryło 2 i Tomkiewicz [...]
Szerzej + multimedia w rozwinięciu [...]

Od samego początku wiadomym było, że mecz w Świdnicy potraktowany zostanie w kategoriach najlepszego z możliwych treningów. Od pierwszej minuty trener do gry desygnował nominalnych rezerwowych, z podstawy wyszli tylko Spaleniak, Szukiełowicz, Lechocki i Paszkowski, który pełnił dziś rolę kapitana. Samo spotkanie zostało przełożone z pierwotnego, środowego terminu na wtorek, a to ze względu na zbliżający się ciężki, sobotni pojedynek ligowy z Piastem Żmigród.

Choć ostatecznie spotkanie zakończyło się gładkim zwycięstwem naszego zespołu, to jednak w pierwszych minutach swoją szansę mieli juniorzy ze Świdnicy, gdy piłka po strzale jednego z zawodników wylądowała na słupku. Z biegiem minut uwidoczniła się przewaga trójkolorowych, która była dokumentowana kolejnymi trafieniami. Gospodarze fatalnie grali w defensywie i łatwo tracili bramki. Lechici specjalnie nie forsowali tempa, jednak młodzi biało-zieloni nie byli w stanie dobrze uformować obronnej strefy. I tak już w pierwszej połowie klasycznego hat-tricka skompletował Kuba Bolisęga, którego trzeci gol, a w zasadzie nabicie piłką przez wybijającego ją obrońcę był kwintesencją postawy drużyny rywali z tyłu. Jako pierwszy do siatki rywali trafił Bartek Tomkiewicz. Zawodnicy trenera Szymona Majcherczyka w pierwszej połowie jeszcze tylko raz zagrozili poważniej bramce Spaleniaka, gdy piłka po uderzeniu z głębi pola trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie na boisku najpierw pojawili się Pietkiewicz, Słonecki i Korkuś, a po kwadransie Buryło, Orzechowski i Szydziak. I choć nadal dzierżoniowianie posiadali widoczną przewagę, to jednak stracili aż dwa gole, przy których zagapił się Korkuś, co skrzętnie wykorzystali napastnicy rywali. Szczególnie pierwszy gol dla biało-zielonych był przedniej urody, kiedy to popularny "Banan" przelobował wychodzącego doń Spaleniaka. Lechici odpowiedzieli dwoma golami wprowadzonego Buryły, który w obu przypadkach zamykał akcje. W doliczonym czasie gry ładnie zza obrońców do piłki dogrywanej z lewego skrzydła wybiegł Bolisęga i nie atakowany przez nikogo pokonał z bliskiej odległości bramkarza, ustalając wynik meczu. Z całej kadry III-ligowej dziś nie zagrał tylko Grzesiek Borowy, który asystował drużynie przy linii bocznej, pełniąc swoją drugą rolę w klubie, czyli II trenera.

Nad meczem nie ma za bardzo co się rozwodzić. Okręgowy puchar z rywalem z Wojewódzkiej Ligi Juniora Starszego po prostu nie mógł się inaczej skończyć, bo gdyby tak się stało, doszłoby do wielkiej niespodzianki. Młodzi gracze Polonii-Stali zdobyli dwa gole i widać było podczas meczu, że sprawiło im to wielką radość. Nasza drużyna przechodzi do kolejnej rundy, gdzie już za tydzień zmierzy się w Roztoce z Granitem. Z tej miejscowości pochodzi grający w dzisiejszym meczu Maciek Aleksiuk.

Spaleniak - Łowiecki, Szukiełowicz (46' Korkuś) , Paszkowski (46' Słonecki), Lechocki (46' Pietkiewicz), Brzezicki, Bolisęga, Juźwik, Aleksiuk (60' Orzechowski), Tomkiewicz (60' Szydziak), Terpiłowski (60' Buryło)