Polkowice - Lechia 3:1

Lechia - Radzionków 1:3

02.02.2019 15:17:48 - Autor: Łukasz Bienias

Remis w pierwszej grze [17 foto]

Trójkolorowi mają za sobą pierwszy mecz towarzyski, dziś w grze kontrolnej mierzyli się z ligowym rywalem - Górnikiem Polkowice, dla którego był to sparing numer pięć (w środę rywale sparowali z m.in. z Chrobrym Głogów). Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a trafienia dla naszej drużyny zaliczyli Ernest Terpiłowski 2 i Kamil Śmiałowski. Szerzej w rozwinięciu [...]

Samo spotkanie było dość szybkim widowiskiem, które z biegiem minut przeszło pod dyktando przyjezdnych. To polkowiczanie prowadzili grę, a nasz zespół starał się kontratakować. Pierwszy gol dla naszego zespołu padł po błędzie przy wyprowadzaniu piłki przez rywali, futbolówkę przejął Terpiłowski, pognał lewym skrzydłem i w dogodnym momencie, łapiąc bramkarza na wykroku, skierował piłkę do siatki, dając nam niespodziewane prowadzenie. Później stan meczu próbowali wyrównać przyjezdni, ale dwukrotnie bardzo dobrze na linii zachował się Dominik Spaleniak, który sparował na bok groźne uderzenia rywali. Gdy połówka miała się ku końcowi, Lechici znów zaskoczyli rywali kontrą i ponownie dobrym timingiem wykazał się Terpiłowski, który posłał piłkę obok interweniującego bramkarza rywali. Przykrym momentem była sytuacja, gdy w środkowej strefie boiska na sztuczną murawę padł Oskar Trzepacz, odnosząc bolesną kontuzję. Na razie nie wiadomo czy uraz jest poważny, choć całość wyglądała nieciekawie.

Po przerwie obraz gry nie uległ znacząco zmianie, choć goście musieli być mocno zszokowani gdy niebawem po rozpoczęciu gry prowadzenie podwyższył wprowadzony Śmiałowski. Mecz zmienił swoje oblicze, a w zasadzie poprawiła się skuteczność Górnika po przeprowadzeniu licznych zmian w jednym i drugim zespole. Najpierw polkowiczanie popisali się koronkową akcją jak z futsalu, którą uderzeniem z bliskiej odległości zakończył Maciej Magdziak. Kilka minut później czarno-zieloni wyszli na sytuację dwa na jeden, napastnik mijał wprowadzonego Majchrowskiego, a ten bez pardonu powalił rywala. Żółta kartka i rzut karny, bardzo pewnie wykonany przez egzekutora jedenastek z Polkowic - Macieja Bancewicza. Goście mieli mecz pod kontrolą i kwestią czasu był kolejny gol, który niestety dla nas, wpadł. Znów szybkie rozegranie piłki, zgubiona defensywa i z bardzo ładnego dla oka wyniku 3:0 zrobiło się dość szybko 3:3 po trafieniu Mateusza Surożyńskiego. Mecz kończyliśmy w przewadze gdy czerwoną kartkę za dwie żółte po faulach ujrzał jeden z przeciwników, ale wynik nie uległ już zmianie. Dziś w kadrze drużyny oprócz tych graczy, którzy odeszli, zabrakło Damianów : Korkusia i Szydziaka.

Spaleniak (46' Majchrowski) - Paszkowski, Słonecki, Orzechowski (60' Paszkowski), Szukiełowicz (55' Tomaszewski), Pietkiewicz, Borowy, Terpiłowski (56' Chlipała), Trzepacz (14' Brzezicki, 75' Maksym Kostianiuk, UKR), Majbroda, Januszczak (46' Śmiałowski)