* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród

[PP] Roztoka - Lechia 0:5

Lechia - Piast 1:2

07.11.2018 15:56:44 - Autor: Łukasz Bienias

Przegrana z Miedzią [Video]

Juniorzy Starsi Lechii przegrali dziś w przełożonym z soboty meczu XII kolejki z Miedzią Legnica 1-2. Honorowe trafienie dla podopiecznych Józefa Kostka zdobył z rzutu karnego Dawid Ziółkowski. O ile w pierwszej połowie oglądaliśmy w miarę wyrównane zawody, o tyle w drugiej części spotkania bardzo dużą przewagę posiadali goście, co udokumentowali zwycięskim trafieniem. Szerzej i wyniki w rozwinięciu [...]

Pojedynek z legnicką Miedzią był dla juniorskiej drużyny Lechii spotkaniem z liderem aktualnych rozgrywek. Przebudowywany zespół znad Kaczawy walczy z Chrobrym i Śląskiem o powrót do ligi centralnej. W drużynie gości zagrało dziś dwóch wychowanków naszego klubu - Rafał Adamski i Damian Michułka. Goście już po 20 minutach wyszli na prowadzenie, a do siatki Wajdy trafił blond włosy były napastnik trójkolorowych. Rywale posiadali optyczną przewagę, jednak oglądaliśmy dość wyrównane zawody. W 38 minucie akcją do przodu popisał się Rudnicki i został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Ziółkowski i myląc kompletnie rywala doprowadził do remisu. W końcowych minutach pierwszej części gry przyjezdni zgotowali kipisz pod bramką Lechii, ale heroiczna postawa obrońców wraz z golkiperem nie dopuściła utraty gola.

W drugiej połowie oglądaliśmy już niestety dość nudne i jednostronne zawody. Lechici zostali zepchnięci na własną połowę i jedynie asystowali przy grze legnickiej Miedzi. Aczkolwiek klarownych sytuacji oraz takiej przewagi, jaką chociażby miał Górnik Polkowice w ostatnim meczu naszych III-ligowców, rywale nie posiadali, to jednak dużo częściej bywali w okolicach naszego pola karnego, a kolejny dobry mecz między słupkami mógł zaliczyć Wajda, który ratował zespół przed utratą goli. W końcu jednak musiał skapitulować, gdy zawodnicy Miedzi zrealizowali fantastyczną akcję. Defensywa Lechii została rozprowadzona, a zgraną z bocznej części pola karnego piłkę do pustej już bramki skierował Jeziorski. Legniczanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale do siatki już nie trafili. Groteskowa sytuacja miała miejsce w doliczonym czasie gry, kiedy to pod bramkę rywali powędrował także golkiper Lechii - Damian Wajda. Stały fragment trójkolorowym nie wyszedł, ale już świetny powrót naszego bramkarza jak najbardziej. Zobaczcie to sami na poniższym filmie. Ostatecznie goście wywożą z Dzierżoniowa trzy punkty.

Damian Wajda, Łukasz Sztuka (80' Bartłomiej Kotus), Piotr Aksamit, Kuba Hanusiewicz (70' Michał Hanusiewicz), Filip Hanusiewicz, Dawid Ziółkowski, Maciej Aleksiuk, Przemysław Szczepański (55' Piotr Nawrot), Jakub Chlipała, Maciej Rudnicki, Jakub Kaczmarek (70' Krystian Bełtowski)

0:1 Adamski (22'), 1:1 Ziółkowski (38 karny), 1:2 Jeziorski (64')