* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród

Lechia - Piast 1:2

[PP] Świd. Jun. - Lechia 2:7

09.05.2018 21:30:21 - Autor: Łukasz Bienias

Przegrana JM z Kaczawą ...

Co raz bardziej dramatyczna robi się sytuacja juniorów młodszych w tabeli II Wojewódzkiej Ligi Juniora Młodszeg. Dziś Lechici przegrali wyjazdowe spotkanie u beniaminka w Bieniowicach i po pierwszej rundzie wiosennych rozgrywek okupują ostatnie miejsce w lidze. W najbliższą sobotę dojdzie do rewanżu z Kaczawą w Dzierżoniowie. Szerzej, skład i wyniki w rozwinięciu [...]

Do egzotycznego rywala (nasze zespoły juniorskie w ostatniej dekadzie nigdy nie grały z Kaczawą Bieniowice) drużyna pojechała bez podstawowego bramkarza oraz dwóch obrońców : Nawrota i Szczepańskiego. Przeciwnik w dzisiejszym meczu obnażył braki w umiejętnościach zespołu juniora młodszego. Posiadał przewagę, dużo biegał i wymieniał sporo piłek, a nasza drużyna zmuszona była w większości do gry defensywnej. W pierwszej połowie tylko raz wyszła z kontrą dwa na dwa. Rywale dużo atakowali, głównie prawą stroną i oddawali wiele strzałów, jednak te mijały bramkę Kępczyńskiego, nominalnego trampkarza.

W drugiej połowie zespół zmienił ustawienie i gra się wyrównała, choć nadal stroną dominującą byli rośli gospodarze, grający głównie rocznikiem 2001, czego już w tym momencie brakuje w Lechii i dzisiaj różnice w fizyczności było widać jak na tacy. Kluczowa sytuacja dla losów meczu miałą miejsce w 57 minucie, gdy arbiter powinien podyktować rzut karny dla naszego zespołu. Tak się jednak nie stało i z minuty na minutę podopieczni Gronczyńskiego zaczynali odczuwać trudy spotkania. Niestety Górski fatalnie zachowuje się w polu karnym, co wykorzystuje rywal i zdobywa pierwszego gola dla Kaczawy. Do dziwnej sytuacji doszło już przy stanie 2:0 dla gospodarzy, kiedy to Siwiński poprosił o zmianę. W końcówce spotkania nasi zawodnicy mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale jak zwykle wiosną, zabrakło skuteczności. Przegrywamy bardzo ważny mecz i sytuacja w tabeli robi się powoli nieciekawa, należy zacząć punktować, by zachować ligowy byt.

Kępczyński (71' Grzejdziak) - Mól, Lemański, Kazek, K.Hanusiewicz, Górski, M.Hanusiewicz, Sobczyński, Siwiński (67' Bełtowski), Chmielowiec (55' Kotus)