* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
26.05.2018 23:03:54 - Autor: Łukasz Bienias

Porażka JS na koniec

Przegraną zakończyli rozgrywki w tym sezonie juniorzy starsi. Zespół Marcina Raka grał dziś z faworyzowaną Miedzią Legnica i choć stoczyli dziś wyrównany bój, ostatecznie musieli uznać wyższość przyjezdnych, tracąc gola w 88 minucie spotkania. Do siatki rywali na 1:1 trafił Rudnicki ładnym uderzeniem z dystansu. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis [...]

W pierwszej połowie spotkanie miało dość wyrównany charakter, choć nie porywało swoim poziomem. Zawodnicy obu drużyn nie stworzyli sobie groźniejszych sytuacji do strzelenia bramki, a w ich poczynaniach sporo było niedokładności. Duże braki w komunikacji występowały szczególnie u zawodników Miedzi w ofensywie, którzy dochodzili do szesnastego metra, a później tracili pomysł na rozegranie swoich akcji.

Na początku drugiej części gry goście objęli jednak prowadzenie za sprawą Klisowskiego. Dziesięć minut później ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Maciek Rudnicki, doprowadzając do wyrównania. Mecz wyglądał tak, jak wskazywał na to wynik i gdyby zakończył się podziałem punktów, nikt nie miałby pretensji. I choć to goście z Legnicy mieli lekką optyczną przewagę, za wiele z niej nie wynikało. Niestety znów w końcówce spotkania zabrakło koncentracji i strzelec pierwszego gola dla gości ponownie pokonał Wilka, dając trzy punkty swojej drużynie.

Dla podopiecznych Marcina Raka było to ostatnie spotkanie w tym sezonie (w ostatniej kolejce trójkolorowi pauzują). Do rozegrania została zatem jedna seria gier i miejsce w tabeli może się jeszcze zmienić. Po sezonie następuje reorganizacja rozgrywek, jednak do końca o jej kształcie nie wiedzą nawet w dolnośląskiej centrali. Wiadomym jest, że powstanie liga makroregionalna (złożona z województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego), ale już które zespoły w niej zagrają, pozostaje niewiadomą. Pewnym jest też to, że Lechici po słabszej wiośnie, do tej ligi niestety się nie załapią i najprawdopodobniej zaliczą relegację do II ligi dolnośląskiej. Wszystko jednak rozstrzygnie się w czerwcu, o czym z pewnością poinformuję.

Wilk - Aksamit, Morawski, Drąg, Stwiarz, Gacek, Ziółkowski, D.Wasilewski, Rudnicki, K.Wasilewski, Chlipała

0:1 Klisowski [47'], 1:1 Rudnicki [55'], 1:2 Klisowski [88']