* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
09.06.2018 14:38:51 - Autor: Łukasz Bienias

Porażka JM w Jaworze [19 foto]

Nie zapunktowali niestety w Jaworze juniorzy młodsi, którzy pojechali na mecz z Kuźnią bez ważnych ogniw, czyli Chlipały i Siwińskiego. Pojedynek rozgrywano na bardzo twardym i suchym boisku, a obie drużyny nie miały zbyt wiele okazji. O jednego gola okazali się lepsi gospodarze, co przed ostatnią kolejka II WLJM powoduje dozę niepewności w naszych szeregach [..]

Opis spotkania okiem gospodarzy (dziękuję za udostępnienie!) :

Kuźnia Jawor nie składa broni w walce o podium w II Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. W ostatnim meczu sezonu 2017/.2018 przed własną publicznością nasza drużyna U-17 po dobrym spotkaniu pokonała walczącą o utrzymanie Lechię Dzierżoniów 2:1. Zawody były rozgrywane w trudnych warunkach, a złożyły się na to dwa czynniki. Pierwszy zupełnie naturalny i oczywisty - wysoka temperatura. Drugi zafundował Ośrodek Sportu Rekreacji w Jaworze, który nie podlewa murawy, uniemożliwiając to także osobom z klubu, przez co murawa (a raczej to co z niej zostało) przypomina prędzej kazachskie stepy aniżeli piłkarskie boisko.

Pierwsza połowa wyrównana zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie strony stworzyły po kilka sytuacji podbramkowych, ale nie były one z kategorii tych stuprocentowych. Wszystko co najciekawsze zaczęło się dziać po zmianie stron. W 58 minucie Alan Żądło przedzierał się w polu karnym i zagrał przed bramkę. Dawid Bonielewicz nie trafił w piłkę, ale próba Dawida Kuca okazała się już skuteczna.

W 65 minucie jaworzanie podwyższyli na 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Paweł Ociepka trącił futbolówkę głową do bramki, notując swoje czwarte trafienie w tej rundzie. Dzierżoniowianie rzucili się do jeszcze bardziej zaciekłych ataków, ale bili głową w mur. W końcówce Lechia przerzuciła się na grę trójką napastników.

W 73 minucie po stracie piłki przez niebiesko-żółto-czarnych na połowie przyjezdnych wyprowadzili oni kontrę, która zakończyła się golem. Jak się kilka minut później okazało była to tylko bramka kontaktowa.Kuźnia starała się utrzymywać grę z dala od własnego pola karnego i dowiozła korzystny rezultat do końca.
Autor : Marcin Juszczyk / Kuźnia Jawor