Polkowice - Lechia 3:1

Lechia - Radzionków 1:3

27.10.2018 12:01:05 - Autor: Łukasz Bienias

Nie dali rady we Wrocławiu

Niestety nie udało się wygrać juniorom starszym we Wrocławiu. Zespół Józefa Kostka przegrał na GEMie z WKS Śląsk Wrocław 1:3, choć do przerwy po bramce Kaczmarka i kapitalnej postawie w bramce Wajdy prowadził 1:0. W drugiej części meczu rywale zagrali jeszcze agresywniej i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Oprócz golkipera Lechii należy dziś wyróżnić grającego w środku Piotrka Nawrota [...]

Mecz sąsiadów z ligowej tabeli zapowiadał się niezwykle ciekawie i wygrany mógł zrobić wydatny krok w kierunku utrzymania się w czubie tabeli i ewentualnej dalszej walki o dwa miejsca premiowane grą w lidze wyższej. I po pierwszej połowie bliżsi tego celu byli trójkolorowi, którzy dzięki lobowi Kaczmarka w 20 minucie prowadzili 1:0. Młodzi Lechici skarcili w ten sposób wysoko grających wrocławian, którzy jednak w pierwszej połowie byli zespołem dominującym, ale kompletnie nie potrafili pokonać broniącego dziś jak w transie Damiana Wajdy, który wyciągał wszystko, co tylko możliwe. Do szatni schodziliśmy więc z jednobramkowym prowadzeniem i nadziejami na bardzo korzystny rezultat końcowy.

W drugiej części meczu było już niestety tylko gorzej. Gospodarze szaleńczo rzucili się do odrabiania strat i znów trwał pojedynek WKS Śląsk vs Damian Wajda. Trójkolorowi stawiali opór jeszcze przez 20 minut drugiej połowy, ale zawodnikowi gospodarzy udało się piękne uderzenie, które wylądowało w górnym narożniku bramki, a golkiper Lechii nie miał w tym momencie nic do powiedzenia. Śląsk nadal mocno przeważał i dążył do zdobycia prowadzenia. Mało brakowało, a zostałby ponownie skarcony, gdy w 74 minucie po kontrze i dzięki swojej szybkości w sytuacji sam na sam znalazł się Kaczmarek, ale nie wykorzystał nadarzającej się okazji. Napór miejscowych wzrastał z każdą minutą, rosły też emocje na boisku. W końcówce spotkania twierdza niestety padła. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki na 2:1 z bliskiej odległości wbili zawodnicy Śląska, a dwie minuty później Wajda chcąc szybko wyekspediować piłkę do przodu, trafił w napastnika gości, który przejął futbolówkę i mijając naszego bramkarza, pobiegł w kierunku pustej bramki i ustalił wynik meczu. I choć dziś przez chwilę pachniało sensacją, to jednak Śląsk zasłużenie zgarnął ze sztucznego boiska trzy oczka, będąc w przekroju meczu zespołem wyraźnie dominującym i lepszym.

Wajda - M.Hanusiewicz, F.Hanusiewicz, K.Hanusiewicz, Bełtowski (60' Szczepański), Aksamit, Nawrot, Aleksiuk, Chlipała, Rudnicki, Kaczmarek (90' Kotus)

0:1 Kaczmarek (20'), 1:1 (65'), 2:1 (88'), 3:1 (90')
Chlipała, M.Hanusiewicz, F.Hanusiewicz, Wajda [Lechia] - Aramowicz, Kuboń i Korzeniecki [Śląsk]