FINAŁ PP
Sokół - Lechia 0:4

07.05.2018 13:39:52 - Autor: W47

Kolejna porażka JM ... [17 foto]

Juniorzy młodsi na wiosnę z sześciu meczów wygrali tylko jeden, derbowy z Polonią-Stalą Świdnica, w sobotę ulegli w Jeleniej Górze liderowi, Karkonoszom 0:3 (0:0), pojechawszy na spotkanie w zaledwie 13-osobwym składzie (w tym dwóch bramkarzy) i spadli na ostatnie miejsce w lidze. Szerzej, fotogaleria i pozostałe wyniki w rozwinięciu [...]

W pierwszej części spotkania w grze obu zespołów dominowało wiele niedokładności, co powodowało, że mecz nie był ciekawym widowiskiem dla zgromadzonych widzów. Pierwsza groźniejsza sytuacja miała miejsce 10 minucie, gdy Siwiński będąc w polu karnym strzelił prosto w bramkarza. W odpowiedzi Łuczak przeniósł ponad poprzeczkę bardzo groźny strzał gospodarzy. W 33 minucie Kuba Hanusiewicz mógł dać prowadzenie, ale źle przyjął dośrodkowaną piłkę i w konsekwencji tego fatalnie złożył się do strzału. Kilka minut przed końcem pierwszej części Łuczak wybija niebezpieczne uderzenie z dystansu na rzut rożny. Do przerwy bez bramek.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas mocno optymistycznie, najpierw Woźniak po akcji prawym skrzydłem uderzył na bramkę, ale minimalnie niecelnie, następnie w 55 minucie ponownie Dawid stanął przed szansą na zdobycie gola, gdy dostał piłkę od Siwińskiego, który popisał się kilkudziesięciometrowym rajdem. Niestety strzelec odchylił się podczas uderzenie z 11 metrów i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 58 minucie, gdy strzał Englera przeszedł przez rękawice Łuczaka i gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramka dodała skrzydeł miejscowym, którzy osiągnęli wyraźną przewagę. W 65 minucie po błędzie Siwińskiego w rozegraniu Karkonosze wychodzą sam na sam, ale Łuczak dobrze skrócił kąt napastnikowi i wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Niestety w 70 minucie zepchnięci do głębokiej defensywy Lechici tracą drugiego gola po strzale z pola karnego w długi róg. W samej końcówce mieliśmy dwie 100% sytuacje, ale najpierw Siwiński trafił w bramkarza, a następnie Nawrot w ostatniej chwili został wybity z rytmu przez goniącego go rywala. W doliczonym czasie gry podyktowano rzut karny za zamiar niebezpiecznego zagrania przez Lemańskiego i jedenastkę dla gospodarzy wykorzystał były zawodnik Lechii i SMS Dzierżoniów - Bartek Dulny. Ostatecznie gospodarze wygrywają 3:0 i umacniają się na pozycji lidera, natomiast Lechici spadli na ostatnie miejsce w rozgrywkach.