* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
11.11.2018 14:54:56 - Autor: Łukasz Bienias

JS w końcu wygrali

Juniorzy starsi nie popełnili drugi raz gafy z pojedynku z ówczesnym outsiderem rozgrywek - Parasolem i dziś wygrali na wyjeździe z ostatnim w tabeli Moto-Jelczem Oława 2:1(2:1). Mecz jednak do łatwych nie należał, ale dzięki trafieniom Rudnickiego i Kaczmarka w końcu wygrali i awansowali w tabeli. W rozwinięciu szerzej o spotkaniu, skład, pozostałe wyniki i aktualna tabela [...]

Paradoksalnie nie za wysoka końcowa wygrana 2:1 z ostatnim zespołem rozgrywek sprokurowana została przez szybko zdobyte gole naszego zespołu. Pierwsze trafienie z 11 minuty było udziałem Rudnickiego, który wykończył ładną akcję Aleksiuka i jego dogranie z prawej strony. Dziesięć minut później mieliśmy już 2:0. Filip Hanusiewicz podłączył się do ofensywnej akcji, jednak odpuścił zagrywaną do niego piłkę, ponieważ był na pozycji spalonej. Do futbolówki doskoczył Kaczmarek i uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Szybko zdobyty drugi gol zdecydowanie rozluźnił szyki w naszym zespole. Rozprężenie było na tyle duże, że zespół pozwolił przeciwnikom na złapanie kontaktu. W 34 minucie oddali oni strzał z 16 metra, a piłka po rykoszecie trafiła do siatki. Chwilę potem rywale mieli jeszcze sytuację sam na sam, ale napastnik Oławy oddał zbyt lekki strzał i piłka wylądowała w rękawicach Wajdy. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie naszej drużyny, jednak optyczną przewagę posiadali gospodarze. Po przerwie przewagę posiadali już trójkolorowi. Stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji, można rzec, nawet stuprocentowych, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Rywale z kolei nie stworzyli większego zagrożenia pod naszą bramką i spotkanie zakończyło się wygraną Lechii 2:1.

Wajda - K.Hanusiewicz, M.Hanusiewicz, Sztuka, Aksamit, Nawrot, Chlipała, Aleksiuk (78' M.Hanusiewicz), Ziółkowski, Rudnicki, Kaczmarek (82' Bełtowski)

0:1Rudnicki (11'), 0:2 Kaczmarek (22'), 1:2 Kaniewski (34')