17.11 Zdzieszowice (D)
24.11 Ślęza (W)
13.05.2018 15:19:42 - Autor: W47

Bezbarwna porażka ze Stalą [1 video + 44 foto]

Nie poprawili niekorzystnego bilansu meczów ze Stalą Lechici. Do trzech porażek dołożyli czwartą w stosunku 1:3 (0:2) i niestety dziś poniesioną w kiepskim stylu. Rywale byli dziś o klasę lepsi i zasłużenie zainkasowali komplet punktów. Honorową bramkę w 90 minucie zdobył Patryk Paszkowski. Warto nadmienić bardzo dobrą postawę głównego arbitra, którego dziś na meczu praktycznie nie było widać [...]

Wszyscy ciekawi byliśmy jak zaprezentują się dzisiaj trójkolorowi. Mają w nogach maraton meczów co trzy dni, w tym ten najważniejszy, czyli dolnośląski finał rozgrywany w drugiej połowie w strugach deszczu na ciężkiej murawie. Z drugiej strony Stal Brzeg z nowym trenerem, który jednak III-ligowy poziom i rywali zna bardzo dobrze, pracował wszak jeszcze niedawno w Piaście Żmigród. Goście w roli faworytów przyjechali do Dzierżoniowa po komplet punktów i niestety, ale pewnie go z murawy zgarnęli.

Zaczęło się jednak bardzo obiecująco. W 11 minucie Niedojad otrzymawszy kapitalną piłkę od Borowego znalazł się oko w oko z Aminem Stitou. Były bramkarz Lechii zachował się jednak bardzo dobrze, skracając kąt naszemu napastnikowi i w ostatecznej próbie nerwów golkiper Stali wyszedł z tej sytuacji obronną ręką, a właściwie nogą. Niestety były to miłe złego początki. Dwie minuty później goście cieszyli się z objęcia prowadzenia. Piłka trafia ze środka pola na lewe skrzydło do Dominika Bronisławskiego, ten po bardzo dobrym starcie mija kolejnych zawodników Lechii, wbiega pewnie w pole karne i silnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Dominika Spaleniaka. Lechici nie otrząsnęli się po stracie pierwszego gola, a przegrywali już 0:2, bowiem trzy minuty później przepięknym uderzeniem "z fałsza" po długim rogu popisał się Kamil Zalewski. Dwie bramki dodały bardzo dużo pewności drużynie Stali, która zaczęła w pełni kontrolować spotkanie. Cofnięci rywale wyczekiwali na ruch podopiecznych Zbigniewa Soczewskiego, bacznie i uważnie grając w defensywie, rozbijając nieliczne ataki miejscowych, sami też próbując co jakiś czas wyprowadzić kontrę. Do takiej doszło w 37 minucie, gdy Lipiński otrzymawszy piłkę w uliczkę między dwóch obrońców znalazł się w sytuacji sam na sam ze Spaleniakiem, ale tym razem pojedynek wygrał młody bramkarz Lechii. W końcówce pierwszej połowy powiało jeszcze optymizmem, gdy przeprowadziliśmy naszą sztandarową akcję. Buryło zerwał się obrońcom i zgrał wzdłuż pola karnego, ale żaden z kolegów nie zdążył do bezpańskiej piłki, a wystarczyło tylko dołożyć nogę, bowiem Amin został przy krótkim słupku. W samej końcówce goście mogli podwyższyć prowadzenie po kiksie Paszkowskiego, ale w sukurs koledze z drużyny ruszył Buryło i heroicznym powrotem pod własną bramkę zapobiegł utracie gola. Do przerwy Stal zasłużenie prowadziła 2:0.

Na drugą połowę nasza drużyna wyszła wyraźnie przygaszona i momentalnie zauważyli to przyjezdni, którzy z jeszcze większym animuszem atakowali bramkę Spaleniaka. Szczęścia kolejno próbowali Lipiński, Nowacki i Bronisławski. Ataki naszego zespołu są anemiczne i nie tworzą zamierzonego zagrożenia. Brzeżanie zmieniają ustawienie z pozostawieniem sporej przestrzeni w środku pola, ewidentnie czyhając na nadarzającą się okazję, by skontrować. W 61 minucie sztuka ta mogła się udać, bowiem wprowadzony chwilę wcześniej Cieślik urwał się obrońcom i trzeci gol wisiał w powietrzu, jednak ofiarny powrót Korkusia uratował sytuację, bowiem wypożyczony z Miedzi Legnica zawodnik Stali trafił w nogi naszego obrońcy. Minutę później zakotłowało się w polu karnym, ale ostatecznie defensorzy Lechii uporali się z zagrożeniem. W 67 minucie solową akcją popisał się Damian Celuch, bramkostrzelny zawodnik z głębi pola pomknął prawą flanką i oddał kąśliwe uderzenie, a Spaleniak z najwyższym trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. W 71 minucie obrońca Filip Barski znalazł się w polu karnym rywali, zawodnik Stali powalił rosłego defensora Lechii i arbitrer wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł kapitan Marcin Buryło, ale jak nie idzie, to nie idzie. Piłka poszybowała obok bramki. Co się nie udało gospodarzom, wyszło idealnie gościom. Na kwadrans przed końcem meczu prysły marzenia o jakiejkolwiek punktowej zdobyczy. Przebywający na boisku od kilku minut Januszkiewicz mija obrońców z łatwością i strzałem po ziemi w długi róg, pokonuje Spaleniaka! Bezbarwna gra naszego zespołu przynosi kolejne sytuacje przyjezdnym, którzy wyraźnie nie chcieli poprzestać na trzech golach. Znów aktywny w przodzie był Celuch, a w końcówce meczu wychodzącego na czystą pozycję tuż przed szesnastym metrem wyciął Barski. Całe szczęście był obok kolega z drużyny i ujrzał tylko żółtą kartkę, która i tak dla niego oznacza pauzę w środowej, ultra ważnej potyczce z Unią Turza Śląska. Mocne uderzenie samego poszkodowanego z rzutu wolnego przeleciało nad bramką. Dzierżoniowianie poważniej bramce Amina zagrozili dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw przed szansą stanął młody Terpiłowski, pomimo asysty obrońcy był o centymetry od wbicia piłki do bramki. Następnie w ostatniej akcji meczu Słonecki zagrał dokładnego krossa na drugą stronę do Terpiłowskiego, ten wyłożył na 25 metrze Paszkowskiemu, a Patryk widząc wysuniętego Stitou, uderzył precyzyjnie na bramkę. Futbolówka wyśliznęła się bramkarzowi Stali z rękawic i wpadła do siatki. Po chwili arbiter zakończył to spotkanie, w którym goście zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

* Galeria Zdjęć [44] *

Spaleniak - Słonecki, Barski, Paszkowski, Korkuś, Lechocki (46' Szydziak), Pietkiewicz, Borowy, Buryło, Tomaszewski (58' Brzezicki, 78' Terpiłowski), Niedojad

Stitou - Sikorski, Zalewski, Jurek, Gajda (65' Januszkiewicz), Zalewski, Nowacki (77' Kolanko), Celuch (85' Pożarycki), Żmuda, Bronisławski, Lipiński (60' Cieślik)

0:1 Bronisławski (13'), 0:2 Zalewski (16'), 0:3 Januszkiewicz (75'), 1:3 Paszkowski (90+2')