17.11 Zdzieszowice (D)
24.11 Ślęza (W)
29.05.2018 22:40:09 - Autor: Łukasz Bienias

Arcyważna wygrana JM !

Dziś miał miejsce mecz na noże przy Wrocławskiej 47. Grały ze sobą drużyny z dołu tabeli i walczyły o piekielnie ważne punkty w kontekście utrzymania się w drugiej lidze. Juniorzy młodsi podobnie, jak seniorzy w sobotę w Zabrzu, mieli dziś do dyspozycji 13 zawodników, ale ostatecznie tak samo jak starsi koledzy, zainkasowali niezmiernie ważne trzy punkty pokonując Górnika Wałbrzych 4:3 [...]

Wzmocniona zawodnikami z drużyny juniora starszego, ekipa Mariusza Gronczyńskiego uporała się w bardzo trudnym i rozgrywanym przy wysokiej temperaturze meczu z rówieśnikami z Wałbrzycha. Dzięki wygranej trójkolorowi uciekli z ostatniego miejsca w tabeli, przeskakując nie tylko właśnie Górnika, ale też Łużyce Lubań.

Mecz od samego początku miał bardzo wyrównany charakter, pierwsi cios zadali nasi zawodnicy. W 16 minucie Mól nie trafił w dogodnej sytuacji, ale po chwili jest rzut rożny i tym razem nie myli się z najbliższej odległości. Strzelona bramka mocno podrażniła przyjezdnych, którzy w dalszej fazie meczu byli zdecydowanie aktywniejsi od naszych zawodników, mieli więcej sytuacji oraz stałych fragmentów gry. W 33 minucie Wilk uratował zespół wyjściem poza pole karne, gdy jeden z rywali wyszedł w sytuacji sam na sam. W 38 minucie groźne dośrodkowanie z prawego skrzydła i uderzenie rywala z woleja mija bramkę lekko nad poprzeczką. W tej części spotkania Górnik zdominował środek pola i prezentował się lepiej, ale bramki nie zdobył.

Druga część spotkania rozpoczęła się fatalnie. Już 120 sekund po rozpoczęciu gry mieliśmy remis po dokładnym uderzeniu zawodnika gości obok słupka. Choć za chwilę odpowiedział strzałem w górny róg Michał Hanusiewicz i było blisko, to po kilku minutach było już 2:1 dla gości. Na całe szczęście trójkolorowi odpowiedzieli bardzo szybko. Sobczyński wykorzystał doskonałe podanie w uliczkę i doprowadził do remisu. Bramka zdecydowanie pobudziła nasz zespół. Najpierw Sztuka był bliski po uderzeniu głową, po chwili Siwiński wypuszcza Górskiego, ale jego uderzenie było niecelne. W 18 minucie drugiej połowy piłka trafia w pole karne, a tam Mól wewnętrzną częścią stopy wyprowadza zespół na prowadzenie. Pięć minut później dobra akcja gości, którą faulem powstrzymuje Kazek. Rzut wolny na poprzeczkę paruje Wilk, a do bezpańskiej piłki doskakuje rywal i doprowadza ponownie do remisu. Dwanaście minut przed końcem meczu Mól ustala wynik meczu na 4:3 po dośrodkowaniu Nawrota wyskoczył najwyżej i dał trzy punkty swojej drużynie. Chwilę przed końcem swoją szansę miał jeszcze sam Nawrot uderzając z 16 metrów, ale bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie trójkolorowi wygrywają bardzo ważne spotkanie i już przygotowują się do kolejnej potyczki o ligowy byt w tym sezonie.

Wilk - Sztuka, M.Hanusiewicz (78' Kotus), Aksamit, Nawrot, Sobczyński, Górski, Siwiński, Chlipała, Kazek, Mól