Damian Korkuś 72' wchodzi na boisko
Paweł Słonecki 45' wchodzi na boisko
Dawid Pałys 84' wchodzi na boisko
Maciej Tomaszewski ' żółta kartka 68' wchodzi na boisko

Najdalszy wyjazd w sezonie był zupełnie nie po drodze naszej drużynie w środku tygodnia. Wszyscy zmuszeni byli wziąć wolne z pracy, zwolnienia ze szkół czy uczelni. Mimo wszystko o 8 rano cała drużyna wyruszyła na podbój Bielska-Białej. Po raz drugi, bowiem miesiąc temu graliśmy z BKS Stal i rywale stwarzając 1,5 sytuacji zdobyli 2 gole. Każdy chciał uniknąć powtórki z rozrywki, a mając na uwadze fakt, że gospodarze od dwóch meczów u siebie nie wygrali, trzeba było spodziewać się ciężkiej przeprawy, tym bardziej, że trener Rekordu miał do dyspozycji cały nominalny skład po odpauzowaniu za żółte i czerwone kartki.

Niestety potwierdziło się to, co od dłuższego czasu jest problemem naszej drużyny, czyli wejście w mecz. Od początku inicjatywę przejęli gospodarze i najpierw po dośrodkowaniu Sobika piłka uderzyła w poprzeczkę, jednak kilka minut później trójkolorowi przegrywali już 0:1. Akcja w polu karnym Lechii, piłka ostatecznie trafia pod nogi Maśleja, ten jednak próbując wybić futbolówkę, podaje, a w zasadzie wykłada jak na tacy piłkę rywalowi na czwartym metrze. Dysponujący dużą dynamiką i szybkością Sobik doskakuje do piłki i uprzedza interweniującego Spaleniaka. Mamy 1:0 dla Rekordu. Gospodarze dostali wiatru w żagle i przez kilka minut zepchnęli nasz zespół do głębokiej defensywy. Wtedy dał jednak znać o sobie Filip Barski. Środkowy obrońca nie tylko obronną ręką wychodził z trudnych sytuacji, ale także podpowiadał niedoświadczonemu Krupnikowi, dzięki czemu ten młody zawodnik nabrał pewności siebie i do końca meczu grał na bardzo przyzwoitym poziomie. Dzierżoniowianie na chwilę ożyli przy okazji rzutu wolnego. Do piłki podszedł niewidoczny do tej pory Domaradzki. Uderzył nie dość, że celnie, to jeszcze bardzo kąśliwie. Duże problemy z opanowaniem piłki miał Żerdka. Zresztą Domaradzki właściwie w tej chwili się obudził. Zaczął grać do przodu i organizować w ogóle ofensywną grę naszego zespołu. Gospodarze próbowali kilkukrotnie swoich szans, jednak albo strzały były mocno niecelne, albo baaaardzo źle zagrane, głównie na skrzydło. W końcówce pierwszej połowy swoją okazję miał profesor Barski. Piłka spadła mu dosłownie na stopę, obok nie było żadnego przeciwnika. Wystarczyło precyzyjnie przymierzyć ... Łatwo jednak napisać ... Filip owszem, uderzył mocno, w kierunku, ale niestety nie światła bramki :( była to doskonała sytuacja dla gości. W końcówce pierwszej połowy przed szansą dla swojego zespołu stanął jeszcze aktywny Sobik, ale na posterunku był Dominik Spaleniak. Po trzech kwadransach zasłużenie prowadzili gospodarze, choć w ostatnich 10 minutach trójkolorowi pokazali, że nie zamierzają oddać dziś łatwo punktów w Cygańskim Lesie.

Drugą połowę gospodarze próbowali rozpocząć podobnie do pierwszej, jednak tym razem Lechici nie oddali już tak łatwo pola. Od początku grali twardo, przede wszystkim w defensywie i mecz przez pierwsze minuty nieco się zaostrzył. Dobrą zmianę dał Paweł Słonecki, który zagrał zdecydowanie bardziej ofensywnie niż Maślej, dzięki czemu zaczęło się dziać w przednich formacjach. Rekordziści wyraźnie oddali pole gry trójkolorowym, a my oczekiwaliśmy bramki wyrównującej dla naszego zespołu. Pierwszy sygnał dał Niedojad, który dotychczas miał szczelne krycie, czasami nawet aż dwóch zawodników i nie mógł rozwinąć w pełni skrzydeł. Tym razem poradził sobie wyśmienicie i posłał mocny strzał w światło bramki, w ostatniej chwili zainterweniował obrońca i piłka po jego nodze wyszła na rzut rożny. Chwilę potem ponownie z rzutu wolnego próbował Domaradzki, jednak jego strzał, choć celny, był za lekki. W 62 minucie mieliśmy świetną okazję do wyrównania.Po składnej akcji, wymianie wielu podań, Borowy z lewego skrzydła dośrodkowuje na 'piątkę', gdzie niekryty stoi Słonecki, ale boczny obrońca gości minimalnie myli się, dokładając nogę do futbolówki. To była bardzo dobra okazja do wyrównania wyniku spotkania! Lechia napiera co raz mocniej, mając już też optyczną przewagę, która zwiększa się po wejściu Tomaszewskiego. Trójkolorowi stosują nawet pressing na rywalu, co powoduje sporo błędów indywidualnych piłkarzy Rekordu. W końcu doczekaliśmy się. Składna akcja kończy się trafieniem do siatki, arbiter boczny jednak flaguje i woła na konsultację głównego. Po dłuższej rozmowie gol nie zostaje uznany, a podyktowana jedenastka. Do piłki podchodzi Marcin Buryło, idealnie na dwa tempa i pewnie pokonuje Żerdkę. Mamy remis. Na kilka minut ożywili się gospodarze, którzy ruszyli w odwecie. Stworzyli w zasadzie jedną sytuację, ale za to bardzo groźną, gdy Hałat uderzył minimalnie obok bramki. W końcówce meczu Lechici znów częściej byli na połowie rywali i to się opłaciło. W 88 minucie w polu karnym rywali znalazł się Filip Barski, bardzo dobrze zastawił piłkę, nierozważny ruch zrobił Rucki, który zahaczył środkowego obrońcę Lechii i arbiter nie miał innego wyjścia - podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł ponownie kapitan Buryło i po raz kolejny uderzył bardzo celnie, pokonując golkipera Rekordu. Zrobiło się całkiem zasłużone 2:1 dla Lechii. Arbiter doliczył pięć minut. W 92 minucie Buryło mógł skompletować hat-tricka, gdy urwał się rywalom i po przebiegnięciu trzydziestu metrów oddał strzał przed wybiegającym do niego bramkarzu. Piłka niestety przeleciała tuż obok słupka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie i goście wywieźli z Bielska-Białej bardzo cenne trzy punkty.

Po meczu powiedzieli :

Zbigniew Soczewski [Trener Lechii] :Pierwsza połowa była była zdecydowanie dla gospodarzy, którzy zwłaszcza przez 25 minut dominowali na boisku. My źle weszliśmy w mecz, ale już przed przerwą zaczynaliśmy dotrzymywać kroku przeciwnikom, a po przerwie byliśmy lepsi. Chyba bielszczan za dużo sił kosztował ten atak na początku, bo później wyraźnie ustępowali nam kondycyjnie i szybkościowo. Wykorzystaliśmy to w pełni. Przy pierwszym golu sędzia mógł odgwizdać gola Słoneckiemu, który ulokował piłkę w siatce. Arbiter wskazał jednak na „wapno” i Buryło trafił pierwszy raz, a po faulu na Barskim zapewnił nam zwycięstwo. Mógł nawet skompletować hat-tricka, bo w doliczonym czasie gry biegł od 35 metra sam na sam z bramkarzem, ale spudłował. Radości ze zwycięstwa nie było nam to jednak w stanie zmącić.

Piotr Jaroszek [Trener Rekordu] :Prowadząc 1:0 cofnęliśmy się w drugiej połowie w nasze pole karne i pozwoliliśmy Lechii dominować. Mieliśmy co prawda szansę Hałata, czy stałe fragmenty gry, ale nic z nich nie wyszło. Dlatego po meczu usiedliśmy sobie w szatni na męską rozmowę, w której powiedziałem wyraźnie zawodnikom w jakim klubie są i jak powinni podchodzić do swoich obowiązków.