Sokół - Lechia 0:4

1:2

Data : 19.08.2017 Godz. 17:00

Sędzia: Paweł Dziopak Widzowie: 155

Te trzy „oczka” udało się zgromadzić na koncie, choć równie dobrze mogły one powędrować do ekipy z Dolnego Śląska. To ona już w 3 min mogła wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Piotr Pietkiewicza piłka spadła pod nogi Tomasza Borowego. Ten podaje piłkę do Macieja Tomaszewskiego, a jego uderzenie z najbliższej odległości broni Krystian Paszkowski. Minutę później znów było gorąco pod jego bramką, ale i tym razem nasz bramkarz był na posterunku, instynktownie odbijając futbolówkę przed siebie po strzale Tomaszewskiego. W 16 min miejscowi wyszli z kontratakiem. Borowy zagrał do Damiana Niedojada, jednak jego strzał z 16 m poszybował obok spojenia słupka z poprzeczką bramki przyjezdnych. Później tempo spadło. Aż przyszła 35 min, kiedy Lechia objęła prowadzenie. Marcin Buryło zagrał do Niedojada, a temu nie pozostało nic innego, jak dostawić nogę i pokonać leżącego Paszkowskiego. Jednak nasi szybko odpowiedzieli. Dziewięć minut potem Piotr Rymar tak dograł do Jędrzeja Drame, że nie mógł nie trafić do pustej bramki i do przerwy był remis 1:1. W 52 min serca niebiesko-białych szybciej zabiły, bo rzut wolny z ok. 25 m miał Rafał Świtaj, znany z tego, że świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. Niemniej tym razem jego uderzenie nie trafiło w bramkę. Osiem minut później swoje firmowe zagranie pokazał za to Paszkowski, odważnie wychodząc poza pole karne i wybijając piłkę na aut. W 65 min mogło być 2:1, zaś w 78 3:1, ale najpierw po dośrodkowaniu Pietkiewicza z rożnego Filip Barski niecielnie główkował, a następnie po indywidualnej akcji Paweł Słonecki uderza w słupek, a piłka, na nieszczęście dzierżowian, trafia do rąk Paszkowskiego. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, bo w 83 min po faulu na Bartoszu Flisie jedenastkę wykorzystał Łukasz Maliszewski.
/Relacja : Alan Rogalski, Gazeta Lubuska/