* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród
Barometr Transferowy
Przychodzą

- K.Śmiałowski [Wznowienie]
- M.Paszkowski [Roztocznik,wyp]
- O.Majbroda [Zmigród, wypoż.]
- O.Trzepacz [Żmigród, wypoż.]
- F.Januszczak [Wisła P., wypoż.]
- M.Tomaszewski [Wisła P., wyp.]
- K.Majchrowski [Kluczbork]

Odchodzą

- Paweł Juźwik
- Maciej Łowiecki
- Michał Skaskiewicz
- Bartosz Tomkiewicz
- Jakub Bolisęga
- Kamil Lechocki
- Marcin Buryło
- Maciej Aleksiuk

Ostatnie Video!
Wszystkie Gole 2018


Ślęza - Lechia 2:1


Lechia - Zdzieszowice 1:2


Polkowice - Lechia 3:1


Lechia - Radzionków 1:31:2
Data : 18.08.2018 Godz. 17:00

Sędzia: Jacek Babiarz Widzowie: 90W zupełnie innym zestawieniu, niż tydzień temu przeciwko Polkowicom, przyjechała dziś Miedź II Legnica do Dzierżoniowa. Przy Wrocławskiej 47 zaprezentowała się faktycznie druga drużyna plus zawodnicy z aspiracjami do gry w pierwszym zespole, ale w nim na co dzień nie grający. Niestety pomimo takiego handicapu, nie udało się wyrwać dziś chociażby punktu.

Pierwsza faza meczu była dość wyrównanym widowiskiem bez przewagi żadnej ze stron. Dzierżoniowianie wyglądali całkiem solidnie, prezentując futbol lepszy, niż w poprzednich dwóch spotkaniach. Jednak z biegiem minut to goście zdobywali optyczną przewagę, próbując atakować głównie skrzydłami. Lechici dość niemrawo, ale jednak próbowali atakować bramkę Szpaderskiego, choć bez celnych strzałów. Pierwszą bardzo groźną sytuację stworzyli sobie nie goście, a właśnie nasza drużyna. Z pełnym impetem wbiegł z piłką w pole karne Marcin Buryło, będąc tuż przy końcowej linii idealnie dośrodkował, do futbolówki wyskoczył dynamicznie, pozbywając się przeciwnika, Słonecki i będący trzy metry przed bramką oraz mając przed sobą jedynie golkipera, uderzył w poprzeczkę. Była to kapitalna okazja do objęcia prowadzenia. Sytuacja ta rozkręciła spotkanie. Niestety, ale bardziej pod kątem legniczan, których mocno pobudziła i szybko trafili do naszej siatki. W 30 minucie ponownie spróbowali akcji półskrzydłem, rywal uciekł Paszkowskiemu, zgrał piłkę wzdłuż pola karnego, tam dopadł do niej Mariusz Idzik i dokładając nogę z najbliższej odległości nie dał szans Spaleniakowi, trafiając w krótki róg. Utrata bramki mocno zdeprymowała całkiem nieźle grający zespół Lechii. Do tego stopnia, że do gwizdka oznajmiającego koniec pierwszej połowy, nie potrafiliśmy stworzyć już żadnej godnej sytuacji bramkowej. W pierwszej części spotkania mieliśmy też dwie sporne sytuacje. Najpierw w polu karnym gości Buryło przy próbie mocnego zgrania do środka nabił rękę rywala, a jego ręka zatrzymała lot piłki. Natomiast kilka minut później w naszym polu karnym powalony został napastnik gości. Gwizdek arbitra milczał, choć spokojnie w obu sytuacjach mógł zostać użyty.

Od początku drugiej części spotkania na placu gry pojawili się Łowiecki i Bolisęga. Szczególnie pojawienie się tego drugiego zawodnika w dalszej części meczu dało wiele dobrego drużynie. Spotkanie w pierwszych minutach wyglądało dość podobnie do tego, co obserwowaliśmy przed godziną. Znów wyrównana gra w środku pola i bez większych okazji zarówno Lechii, jak i Miedzi. Niestety w 56 minucie rywale zagrywają piłkę za plecy obrońców, do której doskakuje Garuch, uderza w pełnym biegu na bramkę Spaleniaka, ten paruje strzał w bok, ale w polu karnym za akcją pobiegł Idzik. Obrońcy pobiegli zbyt głęboko w kierunku bramki, a futbolówka spadła idealnie pod nogi napastnika z Legnicy. Temu nie pozostało nic innego, jak skierować ją do bramki. Dwa gole przewagi przyjezdnych nieco poluzowały szyki wśród zawodników zespołu Radosława Belli. Cofnęli się na swoją połowę i czekali na to, co zrobi nasz zespół, ewidentnie zapraszając go do gry. Lechici początkowo nie za bardzo mieli pomysł, ale w końcu coś ruszyło. Głównie za sprawą wspomnianego wcześniej Bolisęgi, który był aktywny i szukał gry oraz strzałów. Jeden z nich wylądował nawet na poprzeczce, po drodze zahaczając nogę rywala. Mieliśmy więcej rzutów rożnych i te fragmenty spotkania należały do naszego zespołu. W końcu udało się trafić do siatki. Wszak z rzutu karnego, ale jednak. Jedenastkę wywalczył także Kuba Bolisęga, którego podcinano w polu karnym przy próbie wyłuskania piłki. Do strzału podszedł Buryło, perfekcyjnie wykonał strzał i złapaliśmy kontakt. W ostatnich dziesięciu minutach w poczynaniach obu zespołów widać było sporo nerwowości, zaostrzyła się też gra. Gospodarze rzucili wszystko na jedną szalę, próbując zdobyć kontaktowego gola. Rywale natomiast mieli okazje do kontr. I wyprowadzili ich kilka, ale zmiennicy, którzy weszli na boisko nie potrafili sobie poradzić z sytuacjami, jakie ich zastały w przedniej formacji. Ostatecznie nie udało się nam doprowadzić do remisu i przegraliśmy trzeci mecz z rzędu. Po spotkaniu opiekun gości gratulując swojemu zespołowi stwierdził "Panowie brawo, wielkość drużyny ocenia się po tym, że grając słaby mecz, potrafi go wygrać". Szkoda, że dziś udało się to Miedzi naszym kosztem. Punktów trzeba zatem szukać w kolejnym meczu. Tym razem wyjazdowym.

LechiaTV
       
LOSOWE ZDJĘCIE
Dsc01606
Następny mecz
III Liga Grupa 3
XVIII Kolejka

09.03.2019 - Godz:13:00
Tabela
Poz.KlubMeczePkt.
1.Polkowice1743
2.Zagłębie II1738
3.Ślęza Wrocław1734
4.Gwarek1730
5.Pniówek1729
6.Rekord B-B1727
7.Górnik II1725
8.Żmigród1725
9.Zdzieszowice1724
10.Miedź II1723
11.Radzionków1722
12.Stal Brzeg1720
13.Gać1718
14.Kluczbork1717
15.Warta Gorzów1716
16.Głuszyna1714
17.* LECHIA *1711
18.Stilon1711
Poprzedni mecz
III Liga Grupa 3
XVII Kolejka

24.11.2018 - Godz:13:00
URODZINY
Dziś urodziny obchodzą:
Dolnośląska Liga JS
Poz.KlubMeczePkt.
1.Miedź JS1336
2.Chrobry JS1334
3.Śląsk JS1328
4.Academy JS1323
5.* LECHIA JS *1323
Dolnośląska Liga JM
Poz.KlubMeczePkt.
1.Polkowice JM1432
2.Parasol JM1429
3.Śląsk II JM1428
4.Miedź II JM1424
5.Jawor JM1418
Partnerzy !III Liga na Facebook