* LECHIA *GaćGłuszynaGórnik IIGwarekKluczborkMiedź IIPniówekPolkowiceRadzionkówRekord B-BStal BrzegStilonŚlęza WrocławWarta GorzówZagłębie IIZdzieszowiceŻmigród

Lechia - Gać 3:1

0:1

Data : 29.08.2018 Godz. 17:00

Sędzia: Andrzej Urban Widzowie: 170

O ile w sobotę na Gwarku szczęście w postaci nie podyktowanego dla gospodarzy rzutu karnego się do nas uśmiechnęło, o tyle dziś już go zabrakło. Lechici stracili gola w doliczonym czasie gry po uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Tomasza Dyra i przegrali z MKS Kluczbork 0:1. Cóż z tego, że w przekroju meczu sprawialiśmy lepsze wrażenie, lecz za to punktów w futbolu się nie przyznaje.

Miało być ambitnie, z polotem i mnóstwem walki z obu stron. Skończyło się na odzwierciedleniu pozycji obu drużyn w ligowej tabeli. Praktycznie zero emocji w pierwszej połowie, szarpana gra z obu stron, choć lepiej dla oka prezentowali się dzierżoniowianie, którzy częściej gościli na połowie rywali, ale to głównie za sprawą bardzo aktywnego Marcina Buryło. Jak zawsze zresztą, koła zamachowego naszego zespołu. Lewa strona gości nie radziła sobie z naszym skrzydłowym i tylko szkoda, że nie zamieniliśmy tego na bramkę. Odnotować warto udaną interwencję Spaleniaka po trudnym uderzeniu jednego z rywali oraz dobrą sytuację Grześka Borowego z końcowych minut pierwszych trzech kwadransów, jednak lepszy okazał się Bartosz Poloczek, były golkiper BKSu Stali Bielsko-Biała.

Na drugą połowę zdecydowanie żywsi wyszli przyjezdni, którzy z dużą ochotą startowali do każdej piłki i grali tak, jakby gonili wynik. Pobudzenie to nie trwało jednak długo i biało-niebiescy po dziesięciu minutach dopasowali się, a w zasadzie powrócili do wolnego tempa dzisiejszego pojedynku. Serca mocniej nam zabiły w 64 minucie, kiedy to ... oddaliśmy pierwszy ... i jedyny celny strzał na bramkę w tym meczu. Poloczek musiał wykazać się kunsztem po uderzeniu Tomkiewicza. Później niestety sprawialiśmy jedynie tytułowe wrażenie. Częściej przy piłce, ale poważnego zagrożenia z naszej gry nie było. Mecz mogli zamknąć już w 75 minucie zawodnicy z Kluczborka, gdy Reisch będąc kilka metrów od bramki, otrzymawszy kapitalną piłkę i nie będący kryty przez nikogo uderzył z pierwszej piłki w kierunku świątyni Spaleniaka. Futbolówka minęła wyciągniętego jak struna bramkarza Lechii, ale zamiast zatrzepotać w siatce, uderzyła z impetem w słupek i wyszła w pole. Niestety nasza drużyna poza przedostawaniem się w okolice pola karnego nie była później nadal zagrozić poważniej bramce gości. Brakowało strzałów, a bez nich, jak powszechnie wiadomo, goli się nie zdobywa. Mecz miał się już ku końcowi. Większość kibiców opuszczała już stadion, mieliśmy doliczony czas gry i niepozorny faul na naszej połowie. Do piłki podszedł Tomasz Dyr, zacentrował mocno w pole karne, do piłki wyskoczyło kilku zawodników, jednak wszyscy minęli się z piłką, a ta w polu bramkowym uderzyła o podłoże i wpadła do siatki, rozwiewając nasze nadzieje na jakikolwiek punkt w dzisiejszym meczu. Niebawem arbiter zagwizdał ostatni raz i to goście cieszyli się z kompletu punktów, a Lechici jako jedyna ekipa w lidze pozostają bez zwycięstwa.